Domovská stránka ARISTOTEL, a.s.

Telekomunikační zařízení


Doplňková zařízení


IP/GSM brána

IP/GSM brána

   Uživatelé potřebují komunikovat nejen s účastníky na pevných linkách a VoIP účtech ale i s partnery v mobilních sítích GSM. Tarify volání z pevných a VoIP sítí do mobilních sítí jsou obvykle vyšší než volání mezi mobilními sítěmi navzájem. Této skutečnosti lze využít aplikací tzv. GSM brány do řešení a-Integrál ke snížení nákladů za hovorné. GSM brána obsahuje SIM karty mobilních operátorů s vhodně zvoleným tarifním programem, aby volání do GSM sítě bylo co nejlevnější. Systém a-Integrál vyhodnocuje automaticky volbu účastnického čísla z pobočkových telefonů a pokud se jedná o číslo ze sítě mobilního operátora, směruje volání výhodnější cestou přes bránu GSM. Aplikace GSM brány přináší další úspory nákladů u "stacionárních" pracovníků firmy, které pak není třeba vybavovat ani SIM kartami, ani mobilními telefony.

   I pro příchozí volání může být výhodné volat z mobilních sítí na účastnické číslo SIM karty v GSM bráně, zvláště z mobilních telefonů pracovníků firmy v terénu. Volbou vhodného tarifního programu (hlasová VPN) lze dosáhnout až nulových tarifů vzájemného volání.

   GSM brány jsou vyráběny s různým rozhraním pro spojení s ústřednami. IP rozhraní je výhodné, neboť nejsou spotřebovávány porty FXS, FXO a ISDN, využitelné pro telefonní přístroje nebo externí linky pobočkového systému.


Ceník

   Ceny doplňkových zařízení jsou uvedeny v Ceníku.