Domovská stránka ARISTOTEL, a.s.

a-Integrál pro podnikatele a rezidence


   Naše řešení a-Integrál pro podnikatele integruje datové a hlasové služby s využitím internetu a klasických pevných a mobilních telefonních linek a je určeno pro menší provozovny a kanceláře nebo pro rozlehlejší rodinné domy. Má stejně bohaté funkcionality jako firemní řešení, počítá však s levnějším přístupem k internetu (pomocí ADSL, kabelové televize nebo kvalitní bezdrátové sítě WiFi) a dále s menším počtem externích pevných linek a pobočkových linek. Součástí nabízeného řešení může být i zajišťování hlasových služeb, internetové konektivity a provozní podpory naší společností.

Popis řešení a-Integrál pro podnikatele a rezidence

zařízení QUADRO2x a 2xi
   Řešení a-Integrál je založeno na produktu QUADRO americké firmy EPYGI. Zařízení využívá princip tzv. kvadrokonektivity, tedy připojení k portům WAN (internet), LAN (místní síť), PSTN (telefonní linka nebo přípojka ISDN2 operátorů pevných linek) a FXS (klasické analogové telefonní přístroje, faxy a modemy). Doporučené QUADRO2x, resp. QUADRO2xi, je vybaveno jedním portem externí telefonní linky FXO, resp. jedním portem přípojky ISDN2. Oba typy mají 2 porty FXS. Počet externích VoIP účtů (linek) není omezen, jen je třeba brát v úvahu limit propustnosti internetové konektivity pro externí volání uskutečněná ve stejném časovém okamžiku. Počet VoIP poboček je u obou typů 8, dokoupením tzv. softwarového klíče lze tento počet rozšířit na 16. Systém tedy může obsluhovat až 18 poboček. Dalšího zvýšení kapacity v případě potřeby lze dosáhnout stohováním jednotlivých zařízení QUADRO lokálně nebo i vzdáleně pomocí internetové konektivity.

   Zařízení může sloužit jako základní prvek datové firemní nebo domácí sítě. V případě připojení k internetu ADSL může být vstupní modem zapojen jako bridge a QUADRO zařízení QUADRO z veřejné IP adresy zajistí směrování (router), překlad IP adres (NAT) i firewall pro celou síť LAN. Stačí jej doplnit pouze vhodným switchem. Inteligence systému je dána jeho naprogramováním. Zařízení disponuje vysokým počtem sofistikovaných programovatelných funkcí a parametrů pro datové i hlasové služby a jejich kombinací lze vytvořit pro každého uživatele originální konfiguraci dokonale přizpůsobenou jeho potřebám i přáním. Firmware zařízení lze snadno upgradovat, čehož výrobce využívá k průběžnému zlepšování a doplňování funkcí a vlastností odpovídajících současnému světovému trendu (např. plug-in spolupráce zařízení s nejnovějšími telefony světových výrobců SNOM, Aastra, Polycom, aplikace kodeku H.264 a H.263 pro videotelefonii a další).

síť QUADRO2x

   Schematický obrázek vpravo ukazuje základ řešení a-Integrál. Jak již bylo řečeno na jiném místě, i malá firma může využívat funkcionality stejné jako velká korporace. Některé z nich, zvyšující využití a komfort pro uživatele, stojí za zmínku:
 • Výrobce Epygi nabízí pro svá zařízení QUADRO celosvětově dostupný robustní SIP server umožňující spojení mezi všemi pobočkovými linkami (VoIP i FXS) volbou jejich přiděleného unikátního účastnického čísla. Toto volání sice nemůže přestoupit do veřejné telekomunikační sítě, ale dává možnost hovorů zdarma mezi libovolnými pobočkami uživatelů zařízení QUADRO v celosvětové komunitě .
 • IP pobočka i vzdálená pobočka řešení a-Integrál může využívat spolu s vhodným telefonním přístrojem i službu videotelefonie.
 • Každá pobočka zařízení QUADRO má k dispozici hlasovou schránku sdílející zabudovanou paměť zařízení. Nahrané zprávy lze vyslechnout volbou přístupového kódu z pobočky nebo mohou být zaslány na e-mailovou adresu jako příloha ve zvukovém formátu WAV.
 • V systému lze určit pobočkovou linku, na kterou jsou směrována příchozí faxová volání. Obsah faxu je převeden na obrázek formátu TIFF a přeposlán na zvolenou e-mailovou adresu do počítače, kde může být archivován, editován, vytištěn či vymazán.
 • V datové oblasti QUADRO pracuje jako router a firewall s možností filtrování provozu včetně překladu portů. Z jediné veřejné adresy WAN portu lze pak bezkonfliktně řídit, ovládat a komunikovat s řadou zařízení v LAN síti.
 • DHCP klient a server v zařízení QUADRO umožňuje převzít IP adresu na WAN portu i přidělit IP adresu z povoleného rozsahu zařízením v LAN síti. Dovoluje rozdělit potřebnou část IP adres v LAN síti na pevně přidělené nebo DHCP server a klienta na obou portech vypnout.
 • QUADRO obsahuje NTP klienta i server, takže může přebírat informaci o datumu a přesném čase příslušného časového pásma ze zvoleného serveru na internetu a předávat ji všem zařízením v LAN síti (např. pro zobrazení na displeji telefonů).
 • Podrobnější informace lze získat z prospektu v Technické specifikaci nebo dotazem u nás. Spojení na naši společnost naleznete v části Kontakt.

  Technická specifikace

  QUADRO2x
  QUADRO2x - specifikace v anglickém jazyce
   dokument ke stažení

  Ceník

     Ceny řešení a-Integrál jsou uvedeny v Ceníku.